ліцензія на страхування арбітражного керуючого « АСКО-Медсервіс
+380 (44) 247-40-70 0 800 500-788
+380 (44) 247-40-70 0 800 500-788

ліцензія на страхування арбітражного керуючого

Необхідність окремої ліцензії на страхування відповідальності арбітражного керуючого

Відповідно до п.2.12 Ліцензійних умов провадження страхової діяльності, затверджених Розпорядженням Держфінпослуг №40 від 28.08.2003:  “Ліцензія видається на здійснення окремого виду страхування …”.

Відповідно до п.21-1 ч.4 ст.6 Закону України “Про страхування” страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням його обов’язків є окремим видом страхування.

Варто звернути увагу на те, що цей вид страхування (страхування відповідальності арбітражного керуючого) є спеціальним, тобто відмінним від загального виду добровільного страхування відповідальності перед третіми особами, що передбачений п.15 ч.4 ст.6 Закону України “Про страхування”.

Більшість страхових компаній приймають на страхування відповідальність арбітражних керуючих за загальною ліцензією добровільного страхування відповідальності перед третіми особами та загальними правилами №15

Втім, це є порушенням законодавства про фінансові послуги, яке кваліфікується за п.1. ч.1. ст.41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” як здійснення безліцензійної діяльності (Проведення операцій на ринках фінансових послуг, для яких законом встановлені вимоги щодо одержання ліцензії та/або реєстрації, без відповідної ліцензії та/або реєстрації ), за яке передбачені відповідні санкції.

З точки зору арбітражного керуючого страховий захист, який вимагається ст.110 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, може бути наданий лише страховиком, який має ліцензію на провадження страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого, а не загального виду страхування відповідальності перед третіми особами.

15 липня 2014 року прийнято рішення Нацкомфінпослуг про видачу “Страховій компанії “АСКО-Медсервіс” ліцензії на здійснення добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за шкоду, яку може бути завдано у зв’язку з виконанням його обов’язків.

Замовити договір страхування відповідальності на сайті Страхової компанії “АСКО-Медсервіс”>>>